Share

понедельник, 18 июля 2016 г.

Читацьке літо - пляжні бібліотеки з усього світу

Для багатьох людей немає нічого кращого, ніж відпустка на Середземному морі. Мільйони туристів з усього світу вибирають місця, де є доступ до води, сонця та відпочинку. А через те, що відпочинок асоціюється також із доброю книжкою, на багатьох курортах створені пляжні бібліотеки. Ними користуються ті, хто після занурення в воду мріють погрітися на теплому сонці та зануритися… у добру книжку. Портал "Друг читача" склав для вас перелік книгозбірень на пляжах усього світу.

    10
  1. Бібліотека на пляжі в Одесі (Україна)
Бібліотека з’явилася з ініціативи недержавної організації та на одному з найпопулярніших пляжів в Одесі – Золотий берег. У її розпорядженні знаходиться близько 400 книжок, у тому числі праці Дмитра Донцова, а також багатьох російських класиків і кількох позицій іноземними мовами для закордонних туристів.

  1. Бібліотека на пляжі Зебрюгге (Бельґія)
20
У липні та серпні на пляжі в Зебрюгге шанувальники літератури можуть користуватися колекцією книжок, що налічує 1500 штук і щороку поповнюється новими романами, коміксами та журналами, що розташовуються в смугастій бібліотеці. Щоби мати доступ до фонду, потрібно лише назвати своє ім’я та прізвище з місцем проживання. Кожен, хто хоче залишити собі вибрані матеріали на довше, ніж один день (максимально до двох тижнів), мусить тільки повідомити про це бібліотекаря.

  1. Бібліотека на пляжі Прая да Тоха (Португалія)
30
Португальське містечко Прая да Тоха може прославитися, напевно, найкрасивішою пляжною бібліотекою у світі. Проект фінансується місцевою владою та відрізняється від інших подібних місць тривалою сучасною конструкцією. Окрім тисячі книжок і багатьох газет, бібліотека має 2 комп’ютери з доступом до інтернету, аудіо- та відеообладнання та фільми на DVD. На терасі розташовано 30 місць для читання під парасолями. Також є туалет.

  1. Бібліотека на пляжі в Гроттоммаре (Італія)
40
Ця бібліотека має довгу традицію – вона функціонує щоліта від 1999 року. В особливому блакитному будиночку на пляжі біля площі Курсаал можна позичати книжки, комікси та журнали.

5. Бібліотека на пляжі в Іймуідені (Голандія)
50
У портовому містечку за 21 кілометр від Амстердама з ініціативи місцевої бібліотеки в сезон відпусток відкривається тимчасовий відділ на пляжі. Туристи не мусять реєструватися, якщо хочуть скористатися книгозбірнею. Бібліотекарі вірять, що люди є чесними та повернуть книжки без зайвого клопоту.


6. Бібліотека на пляжі в Тель-Авіві (Ізраїль)
 0
З липня цього року відвідувачі пляжу Метзітзім отримали доступ до нової бібліотеки на колесах. На кольоровому візку згромаджені 523 книжки на івриті, англійською, російською, арабською та французькою мовами. У бібліотеці панує самообслуговування. Ініціатор проекту, департамент культури міста, покладається на чесність читачів та обіцяє поповнювати можливі недостачі. Не виключено також, що бібліотека скористується своїми колесами.

7. Бібліотека на пляжі в Карноні (Франція)
60
Акуратно спроектована бібліотека стоїть на пляжі Петі-Травер на півдні Франції. Ключем до успіху став у цьому випадку вільний доступ до двох тисяч книжок та коміксів – без бібліотечних карток і реєстрації. Беремо книжку та читаємо в закритому і природно провітрюваному будинку, а потім залишаємо або шукаємо нову. Єдине обмеження – книжок не можна виносити поза читальню.

8. Бібліотека на пляжі в Гданську (Польща)
70
Цього року Обласна та Міська суспільні бібліотеки разом з Міським осередком спорту та відпочинку у Гданську утворили перші бібліотеки на місцевому пляжі. Правила користування книгозбірнями прості: вибираємо собі книгу, проводимо час на пляжі, використовуючи його на читання, потім повертаємо книгу на книжковий стенд.

Ще одна цікавинка на пляжі в Китаї:  Самая одинокая библиотека

Джерело:

Комментариев нет:

Отправить комментарий