Share

пятница, 13 апреля 2018 г.

Хто із нас також "цундоку"? Зізнавайтеся!


Японська культура має слово для людей, які купують і тримають більше книг, ніж одна людина може фізично прочитати в своєму житті. Офіційне визначення "tsundoku" - це іменник, що описує людину, яка страждає синдромом складування книг, або «людини, яка купує книги і не читає їх, дозволяючи накопичуватися на підлозі, полицях і меблях».
 
Слово являє собою поєднання кількох японських слів, в тому числі "цунде", що означає складати речі; "оку", що означає залишити на деякий час; і "доку", що означає читати.


Цундоку не має прямого синоніма в англійській мові, блог Oxford Dictionaries роз'яснює слово як «акт залишення книги непрочитаної після її покупки, як правило, звалюючи її разом з іншими такими ж непрочитаними книгами». Масштаби цундоку коливаються від просто однієї непрочитаної книги до значних запасів.


Згідно з Quartz, «цундоку» має давню історію. Воно виникло як гра слів в кінці 19 століття, під час епохи Мейдзі в Японії. Початкове «оку» в «цунде оку» перетворилося в «доку», що означає «читати», але вийшло «цунде доку» було трохи важко вимовляти, тому в кінцевому підсумку фраза стиснулася до «цундоку». І народилося слово.

Бібліотека нечитаних книжок (The Library of Unread Books), це проект художника Гемана Чуна (Heman Chong). Аби стати читачем цієї бібліотеки, досить лишень подарувати сюди якусь свою непрочитану книгу. Кожна книга проштампована, з описом проекту та ім’ям донатора. Охочі можуть написати у книзі свої думки про те, чому вони не читали книгу, або чому вирішили пожертвувати її в бібліотеку. Жертводавець навіть однієї книги отримуєте довічне членство і доступ до бібліотеки, яка буде з’являтися в різних установах по всьому світу протягом 10 років, перш ніж осісти, як частина колекції, в музеї. Отримуючи непрочитані книги, бібліотека ніби стає результатом колективного жесту позбування/накопичення небажаних знань.
Електронний варіант - е-цундоку є, можливо, найпопулярнішим, бо не вимагає фізичного простору і  їм можна займатися не встаючи з дивана.

Процес розгрібання цундоку, знищення його прочитанням - називається анцундоку.

Джерела:

Комментариев нет:

Отправить комментарий